Image by Thomas Serer

CSL SCHEDULE

10

Apr

Sunday

Week 1

2021-2022 Spring Schedule
All Games at 3pm except where noted
Newtown Pride

FT

CD Meriden

 5           0

Diniz Ronaldinho

Billo Mohamed

Rose Khalid

Dotra Filipe

Kovrowma Mohamed

Danbury Benfica FC

FT

Bloomfield 3rd Eye FC

 0     3

CT Roma

FT

Glastonbury Celtics

 2           1

Lamagna Troy

Crundull Chris

Fiscuss Garrett

Sporting Hartford

FT

KO Elites

 0     1

 Nahju

Sunday

24

Apr

Week 2

Bloomfield 3rd Eye FC

FT

CT Roma

  1       2

 A . Schindler

R. Della Pena

​​S Sinclair

Glastonbury Celtics

FT

Newtown Pride

 1       4

 J. Gil 

D. Ronaldino (2, L. Sousa,

Z Lombard

 1 pm
Sporting Hartford

VS

Danbury Benfica FC

 3      0

Sunday

1

May

CD Meriden

FT

Waterbury Pontes

 0      3

Week 3

Waterbury Pontes

VS

Newtown Pride
 7 pm
Danbury Benfica FC

VS

CD Meriden
Bloomfield 3rd Eye FC

FT

Sporting Hartford

 1      3

Keddone

 Stevens D

Torres

Romao

CT Roma

FT

KO Elites

 0      4

 Promise Q (2)

Bunsie N 

Fortnuna

3 PM

Week 4

KO Elites

VS

Newtown Pride
Waterbury Pontes

VS

Glastonbury Celtics
Sporting Hartford
CD Meriden
CT Roma
Danbury Benfica FC
Sunday

8

May

Week 4

KO Elites

FT

Newtown Pride

 3      4

​Jason   

Joel 2

Goicochea 2. Hymad 2

Waterbury Pontes

FT

Glastonbury Celtics

 4      3

Bacciello J 3.     Taylor

Paris

 Slade

Gil

Sporting Hartford

VS

CD Meriden

 3      0

 7 pm
Sunday

15

May

CT Roma

VS

Danbury Benfica FC

 3      0

Week 5

Waterbury Pontes

VS

CT Roma
Danbury Benfica FC

VS

KO Elites

 0      3

 4      1

Bacciello J 2.    

Martins T

Ramos I.

Sunday

22

May

CD Meriden

VS

Bloomfield 3rd Eye FC

 0      3

Glastonbury Celtic

VS

Sporting Hartford

 1      2

Stephens (2

Gaftano A

Week 6

 7 pm
 1 pm
Sporting Hartford

FT

Waterbury Pontes

 2      3

Eicher M (2

Luis F

Bacciello J (2

Danbury Benfica FC

VS

Glastonbury Celtic

 0      3

CT Roma

FT

Newtown Pride
Bloomfield 3rd Eye FC

FT

KO Elites

 0      2

Noyaye M.

Hoadley A.

 0      3

29

May

Sunday

Week 7

Bloomfield 3rd Eye FC

VS

Glastonbury Celtic

 3      0 

Waterbury Pontes

VS

Danbury Benfica FC

 3      0 

 7 pm
Sunday

5

June

KO Elites

VS

CD Meriden

 3      0 

Newtown Pride

VS

Sporting Hartford

 1      1 

Morrison A,

Facey S.

Week 8

Waterbury Pontes

FT

Bloomfield 3rd Eye FC

 7      0 

Bacciello J 6, Carneiro

Danbury Benfica FC

VS

Newtown Pride

 0      3 

CD Meriden

VS

CT Roma

 0      3 

Glastonbury Celtic

VS

KO Elites

 1      2 

Plourde P

Premise K.,

Agare Y.

 7 pm
Sunday

12

June

Week 9

Glastonbury Celtic

VS

CD Meriden

 3      0 

 1 pm
CT Roma

VS

Sporting Hartford

 0      3 

Newtown Pride

VS

Bloomfield 3rd Eye FC

 7      0 

KO Elites

VS

 5      0 

Wens.

Quarter Finals

15

June

VS

 8 pm

VS

16

June

Sporting Hartford
Glastonbury Celtic
KO Elites
CT Roma

 5      0 

 3      0 

Both Games at Falcon Field Meriden

26

June

Final 

VS

Newtown Pride
Waterbury Pontes
 3 pm
Danbury Cultural Center
65 Sand Pit rd.

DAY

Week 1

Sunday

29

AUG

Glastonbury Celtic

4

FT

1

CT Roma
 1 pm

Corvalan T 

Burkle N

Jacobsen M

Fiscus  G 

soccer.png
soccer.png
soccer.png
soccer.png

Fontalvo A

soccer.png

AUG

29

Sunday
CD Meriden

0

FT

6

Newtown Pride
 3 pm

Diniz R         

Billo M

Casey  K 

Diniz R

Karouma M

Karouma M

soccer.png
soccer.png
soccer.png
soccer.png
soccer.png
soccer.png
SUNDAY

29

AUG

KO Elites

FT

4      3

Sporting Hartford
 3 pm

Mohamed A                                    

Ciulla                                          

Ciulla                                         

Bunsie N

soccer.png
soccer.png
soccer.png
soccer.png

Donkor A

Donkor A

Donkor A

soccer.png
soccer.png
soccer.png
SUNDAY

29

AUG

Bloomfield 3rd Eye FC

FT

3 pm
Danbury Benfica FC

4     2

Trotman J

Duncan C

Casey D

Duncan C

soccer.png
soccer.png
soccer.png
soccer.png

Queiroz H

Chicarelli P

soccer.png
soccer.png

DAY

Week 2

Sunday

12

SEP

CT Roma

FT

Bloomfield 3rd Eye FC

2     1

Xavier F

Starkowoski N

soccer.png
soccer.png

Sinclair S

soccer.png
pm
Sunday

12

Newtown Pride

SEP

FT

Glastonbury Celtic
 3 pm

4     1

Russell K

Russel K

Marshall D

Parkin S 

soccer.png
soccer.png
soccer.png
soccer.png

Slade J

soccer.png
Sunday

12

SEP

Danbury Benfica FC

FT

Sporting Hartford
 5pm

3     0

Ramos C

Ramos C

Ramos C

soccer.png
soccer.png
soccer.png
Sunday

12

SEP

Waterbury Pontes

FT

CD Meriden

2     1

 7 pm

Martins T

Faries M

Carrasco C

soccer.png
soccer.png
soccer.png

DAY

Week 3

Sunday

7

NOV

Waterbury Pontes

FT

Newtown Pride
  7pm

   1    4

Rose K 

Torres J

Parkin S 

Parkin S

Bacciello J

Sunday

19

SEP

CD Meriden

FT

Danbury Benfica FC

   1    3

 3 pm

Vieira J 

Vieira J

Freita L 

Baculim K 

Sporting Hartford
Sunday

19

SEP

FT

Bloomfield 3rd Eye FC
3 pm

   3     1

Newman R

Calderon S

Calderon S

Dwyer K

Sunday

19

SEP

KO Elites

FT

CT Roma

   3     3

 3 pm

Starkowski N

Coello D

Coello D

Chansky W

Abdul M

Sawster J

DAY

Week 4

Thursday
Newtown Pride

30

SEP

FT

KO Elites
 8:30pm

   3      1

Lorent  E.

Sanchez  S. 

Billo M .

Grant J.

Sunday

26

SEP

Glastonbury Celtic

FT

Waterbury Pontes

   0     4

 1 pm

Carlos T

Farias M

Bacciello J

Bacciello J

Sunday

26

SEP

CD Meriden

FT

Sporting Hartford
 5pm

    2    4

Baculima J

Carrasco C

Donkor A

Donkor A

Francis K

Francis K

Sunday

26

SEP

Danbury Benfica FC

FT

CT Roma

   3      2

 4:30 pm

Ramos C

Ramos C 

Oliveira W

Della P

Della P

Starkowski N

DAY

Week 5

Sunday
CT Roma

3

OCT

FT

Waterbury Pontes
 5 pm

   1      3

Bacciello J.

Mancini C.

Martins T

Penna R.

Sunday

3

OCT

KO Elites

VS

Danbury Benfica FC
 1pm

   2      0

Bunsie N. JR

Boakye J.

Sunday

3

OCT

Bloomfield 3rd Eye FC

VS

CD Meriden

   2     2

 3 pm

Augusto L.

Augusto L. 

Baculima J.

Newman R.

Wilson E.

Sunday

3

OCT

Sporting Hartford

VS

Glastonbury Celtic
 3 pm

   0       4

Galeano A. 

Jacobson M.

Gil J. 

Gil J.

DAY

Week 6

Sunday

10

OCT

Waterbury Pontes

FT

Sporting Hartford
 7 pm

    8      2

Sunday

10

OCT

Glastonbury Celtic

FT

Danbury Benfica FC
 1 pm

    2      1

Santos W.

Galeano A. 

Berg M. 

Sunday

10

OCT

Newtown Pride

FT

CT Roma

    7      1

Saunchez S. 

Saunchez S. 

Rose K.

Parker S.

Hoadley T.

Ruiz M.

Diniz R.

 4:30 pm

Jiminez G.

Sunday

10

OCT

KO Elites

FT

Bloomfield 3rd Eye FC

    4      0

King D.

Bunsie N. JR 

Bunsie N. JR

Boakie J.

 3 pm

DAY

Week 7

Sunday

17

OCT

Glastonbury Celtic

FT

Bloomfield 3rd Eye FC
 1 pm

    2     1 

Sweeney C. 

Notari C. 

Kalumbwe  E. 

Easton W.

Sunday

17

OCT

Danbury Benfica FC

FT

Waterbury Pontes

    1    3 

 1pm

Chicarelli P. 

Lucas W.

Taylor R.

Bacciello J. 

Bacciello J.

Sunday

17

OCT

CD Meriden

FT

KO Elites
 6 pm

    5    2 

 Ganzer G.     X 5

Miller S.

Daquan K.

Sunday

17

Sporting Hartford

OCT

FT

Newtown Pride

   2     3

 3 pm

DAY

Week 8

Sunday

24

OCT

Bloomfield 3rd Eye FC

FT

Waterbury Pontes
 3 pm

   0     2

Souza B

Martins T 

Sunday

24

OCT

Newtown Pride

VS

Danbury Benfica FC
 5 pm

  10     2

Lorent E (3)

Hoadley (2)

Swift Q.

Ruiz M

Kouroma M.

Rose K.

Diniz R.

Ramos C.(2)

Sunday

24

OCT

CT Roma

FT

CD Meriden

  5     8

Della Pena (2)

Shirler A.

Coello D.

Starowski 

Olawale G.

pm

Carneiro M. (2)

Augusto L. (2)

Ganzer G. (4)

Sunday

24

OCT

KO Elites

FT

Glastonbury Celtic
 5 pm

  4     1

Daquan  K.

Boakie 

Ciulla S.

Marshall D

Gears A.

DAY

Week 9

Sunday

31

OCT

CD Meriden

FT

Glastonbury Celtic
 3 pm

  3     3

Plourde   

Plourde

Gil J.       

Ganzer G 

Ganzer G 

Ganzer G